Britain Soccer Champions League Final

Wielkie emocje na Wembley, Bayern zwycięża

26 maja, 2013, 21:27 przez admin

W 89 Arjen Robben zdobył bramkę, która pozwoliła Bayernowi Monachium zwyciężyć w finale Ligi Mistrzów. W ostatnich czterech sezonach bawarczycy trzykrotnie byli finalistami tej imprezy, wcześniej musieli oni uznawać wyższość drużyn z Anglii (Chelsea) i z Włoch (Inter).

Mecz na Wembley obfitował we wszystko – wspaniałe zagrania, strzały i parady bramkarskie. Były też momenty niemal jak w dobrym thrillerze, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy Borussii, kopanie po brzuchu, czy deptanie korkami po kostkach.

Początek meczu należał do Borussii, która w przeciągu 25 minut stworzyła sobie 4 groźne sytuacje bramkowe. Znakomicie jednak prezentował się w bramce Bayernu Manuel Neuer, do teraz zastanawiamy się, w jaki sposób udało mu się odbić nogą strzał Błaszczykowskiego.

Im dłużej trwał mecz, tym częściej do głosu zaczęła dochodzić bawarska maszyna. Kilka sytuacji w pierwszej połowie zmarnował Robben. Bramkę na 1:0 dla Bayernu zdobył Mario Mandżukić, na 1:1 wyrównał z rzutu karnego Ilkay Gundogan w 68 minucie.

Zwycięstwo Bayernu było także prywatnym sukcesem Juupa Heynckesa, który po sezonie żegna się z Monachium. Znakomity trener stał się czwartym w historii trenerem, który triumfował w Lidze Mistrzów jako trener dwóch klubów (wcześniej w 1998 roku w Realu Madryt).

Gratulacje dla Bayernu, oraz dla Borussii, która pokazała kawał dobrej piłki i może z podniesioną głową wracać do Dortmundu.