11965706713_6bc9ac3c1e_k

Dortmund odbija się od dna

9 lutego, 2015, 9:11 przez admin

Borussia Dortmund wreszcie odbiła się od dna ligowej tabeli, osiągając w sobotę pierwsze zwycięstwo od siedmiu spotkań. Bohaterem spotkania został Pierre Emerick Aubemayang, który strzelił dwa gole w wygranym 3:0 na wyjeździe spotkaniu z Freiburgiem.

.

Niemiecka gwiazda dortmundczyków – Marco Reus – dał szybkie prowadzenie gościom, gaboński skrzydłowy Aubemayang dodał dwa trafienia w drugiej połowie, dzięki czemu Borussia wygrała w Bundeslidze po raz pierwszy od grudnia 2014 roku.

Dortmund w nadchodzących meczach zmierzy się ze znajdującymi się w środku tabeli Mainz i Stuttgart, by następnie 24 lutego stawić czoła włoskiemu Juventusowi w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

„Musimy wierzyć, że teraz wszystko będzie iść w dobrym kierunku po trzech lub czterech miesiącach, w których nic nam nie wychodziło. Dziś był to krok do przodu“, powiedział z ulgą trener Borussii Jürgen Klopp.

Zwycięstwo pozwoliło Borussi wydobyć się z otchłani ligowej i wskoczyć na 16 miejsce, natomiast Freiburg zepchnięty został na 17 pozycję. Obie drużyny będą musiały zaciekle bić się o utrzymanie.

Jakub Błaszczykowski miał udział przy trzeciej bramce w 72 minucie, kiedy to Abumeyang wykończył koronkową akcję Kuby, Reusa i Shinjego Kagawy.

Lider Bayern Monachium kontynuuje swój marsz do trzeciego z rzędu tytułu, zwyciężając 2:0 z VfB Stuttgart, który zepchnął zespół Huuba Stevensa do dolnej części tabeli.